Home >> TOSHIBA >> 29AZ8UE/UA Service Manual
 0 item(s) in your cart
TOSHIBA 29AZ8UE/UA
Service Manual
  • Contains Circuit Diagrams
  • Download
  • PDF Format
  • Complete manual
  • Language: English
Description of TOSHIBA 29AZ8UE/UA Service Manual
The manual is available in languages:
Not yet ready
You must purchase it first
Customer Reviews
There are currently no product reviews.
Other Reviews
 ATS3/L AKAI Service Manual by Enzo Putorti;
Easy to order the manual. Good quality and fast delivery.
 AU-9500 SANSUI Service Manual by J. Hoogstraaten;
 R961K SHARP Service Manual by martie verhoeven;
 STS8/K TECHNICS Service Manual by Robert Kovacs;
 CJV55 PIONEER Service Manual by John P. Van-Tiel;
Text excerpt from page 4 (click to view)
SET-UP ADJUSTMENT
There are no adjustment of purity and convergence in some picture tube (Unified with purity magnet)
SPECIFIC INFORMATIONS GENERAL ADJUSTMENTS
DEFLECTION YOKE
TEMPORARY MOUNTING
29.1mm(28", 29") 25mm(25") 19mm(19", 20", 21") 14mm(13", 14")