|
|
|
Categories
|
|
Information
|
|
Featured Product
|
|
|
 |
|
|
There are currently no product reviews.
 ;
Whilst this is a photo copy, and some of the pages are a little askew, it was all readable and intact. A real bonus finding an old manual for a classic piece of kit that no other site had.
Great stuff.
 ;
excellent quality, contains circuits and scan quality, 110 pages
 ;
It was easy done, and I got exactly what I was looking for.
 ;
The manuel was exactly what I needed and I received it promptly. Thanks
 ;
Thanks to Owner-Manuals.com! This manual was exactly what I needed. As Amana was purchased by Maytag and later by Whirlpool, there was no way to receive it from their websites. I was lucky to find this resource.
VIAN ETSINT�
VAROITUS
�lä missään tapauksessa yritä korjata laitetta itse, koska tällöin takuu raukeaa.
Suomi
Ongelma
Ei virtaa, soitto ei ala
Mahdollinen syy
Paristot Paristot on asetettu väärin Paristot ovat tyhjät. Kosketusnastat ovat likaantuneet. Verkkosovitin Verkkosovitinta ei ole kytketty kunnolla Autokäyttö Savukkeensytyttimessä ei ole virtaa, kun käynnistys on sammutettu. CD-RW (CD-R) levyä ei ole äänitetty oikein. CD on pahoin naarmuuntunut tai likainen. Laitteessa ei ole CD:tä tai se on väärinpäin. Laserlinssi on huurtunut.
Ratkaisu
Aseta paristot oikein. Vaihda paristot. Puhdista ne liinalla.
Kytke sovitin kunnolla.
Kytke käynnistys tai käytä paristoja. Päätä äänitys CD-äänittimen FINALIZE-toiminnolla. Vaihda tai puhdista CD. Aseta CD laitteeseen etikettipuoli ylöspäin. Odota kunnes linssi on kirkastunut. Lopeta HOLD-toiminto. Irrota laite virtalähteestä tai poista paristot muutamaksi sekunniksi.
nF dISC näytössä no dISC näytössä
HOLD
näytössä HOLD toiminto on ja/tai laite ei reagoi käynnistetty. minkään painikkeen Sähköstaattinen purkaus käyttöön
106
|
|
 |
> |
|