The manual was complete and of great quality. Originally a tri-lingual file, I first received only one language. After a note to owners-manuals.com, I quickly received the remaining languages... Great service, definitely worth it.
Thank you for providing this manual and at low cost.
The Philips scope is of excellent quality, longevity and build and had a couple of faults
when it was passed to me. Having the CCT diagrams is a blessing.
I have fixed the problems and also modded the scope to my requirements.
I have built a 24v Li-Ion pack for portable use from old but good laptop batts.
it is working beautifully and I am well pleased. Keep up the good work Guys.
Awesome quality manual. You really saved my bacon with this one. Was looking for some specific information with regards to my "new" vintage VCR that didn't come with the owners manual. This site is truely a goldmine of available manuals. The quality of the scans are top notch.
Thank-you so much for this awesome manual. If you're looking for this Sony SL-HF400 owners manual, this is the one you NEED to buy. Definitely worth the money.
The manual was made available promptly. I is a clean scan of the original. I had no problem downloading it. The scan was well centered and cleanly formatted. It is as good a product as can be had without being the original document.
Text excerpt from page 22 (click to view)
Käynnistä pesuohjelma
1. Tarkista, että astiat ja ruokailuvälineet on järjestetty astianpesukoneeseen niin, että suihkuvarret pääsevät pyörimään vapaasti. 2. Käännä vesihana aivan auki. 3. Sulje luukku. 4. Paina virta/seis -painiketta keen näyttöön
5. Paina halutun ohjelman ohjelmapainiketta (katso "Ohjelmataulukot"). Ohjelmanäytössä palaa valo. Valittu pesuohjelma käynnistyy noin 6 sekunnin kuluttua. Monitoiminäytössä näkyy ohjelman jäljellä oleva laskettu kesto, joka riippuu astiakorien kuormituksesta. Jos astianpesukoneen ohjausjärjestelmä sovittaa automaattisesti ohjelmaa (täyttömäärän, astioiden likaisuuden jne. mukaan), se saattaa pysäyttää ilmaisimessa jäljellä olevan ajan tai korjata sitä. Jos monitoiminäyttöön ilmestyy virheilmoituksia pesuohjelman käynnistyttyä, lue kohta "Mitä tehdä, jos...".
Pesuohjelman pysäyttäminen
1. Paina käynnissä olevan pesuohjelman painiketta ja pidä se alaspainettuna. Käynnissä olevan pesuohjelman ohjelmanäytössä vilkkuu valo muutaman sekunnin ajan. 2. Vapauta ohjelmapainike, pesuohjelma on pysäytetty.
3
3
Käynnissä oleva pesuohjelma keskeytyy, mutta ei pääty, kun virta kytketään pois astianpesukoneesta. Kun virta kytketään uudelleen koneeseen pesuohjelma jatkuu.
Pesuohjelman vaihto/keskeytys/ pysäyttäminen
Täyttömäärän tunnistin
Jos pesuohjelma käynnistetään, vaikka ylä- ja/tai alakorissa on vain vähän astioita, täyttömäärän tunnistin sovittaa pesuveden määrän ja pesuohjelman keston astioiden määrän mukaiseksi. Näin myös vähäisten astioiden nopea ja taloudellinen pesu on mahdollista. Koneen ollessa vain puoliksi täysi (6 hengen astiasto) säästyy jopa 2 litraa vettä ja 0,2 kWh sähköä.
3
Vaihda tai keskeytä käynnissä oleva pesuohjelma vain, jos se on ehdottoman välttämätöntä. Kun laitteen luukku suljetaan uudelleen, laitteen sisälle joutunut ilma kuumenee kovasti ja laajenee. Näin laitteen pohjalle voi joutua vettä, mikä voi mahdollisesti laukaista vesiturvajärjestelmän.
Pesuohjelman vaihtaminen
Ajastuksen säätö tai muuttaminen
Voit ohjelmoida käynnistymisajan ajastuksen avulla, jos pesuohjelman on tarkoitus alkaa seuraavan 19 tunnin sisällä.
3
Jos haluat vaihtaa pesuohjelmaa ohjelman valinnan jälkeisten ensimmäisten 6 sekunnin
kuluttua, paina uuden pesuohjelman painiketta. Jos haluat vaihtaa pesuohjelmaa myöhempänä ajankohtana, menettele seuraavasti: 1. Paina uuden pesuohjelman painiketta ja pidä se alaspainettuna. Molempien pesuohjelmien näytöissä vilkkuu nyt valo. 2. Muutaman sekunnin kuluttua vilkkuu valo enää vain uuden pesuohjelman näytössä. Vapauta ohjelmapainike; uusi pesuohjelma on nyt käynnissä.
Ajastuksen säätö:
a.
1. Paina virta/seis-näppäintä 2. Paina ajastus-painiketta
ñ , kunnes monitoimi-
näytössä vilkkuu tuntimäärä, jonka kuluttua pesuohjelman halutaan alkavan. 3. Paina halutun pesuohjelman painiketta. Monitoiminäytössä näkyy nyt tuntimäärä (ei enää vilku). Tuntimäärä on tallennettu. 4. Ohjelmoitujen tuntien kuluttua pesuohjelma käynnistyy automaattisesti.
Ajastuksen muuttaminen:
Jos pesuohjelma ei vielä ole alkanut, voit muuttaa ohjelmoitua käynnistymisaikaa ajastus-painikkeen avulla.