Very clear scan, I recommend it. Definitely a must have for any 3362 owner.
Alpine could have written a slightly more complete manual, though. It's already pretty huge, but the unit has so many functions, I feel some more explanation would have been better.
Yamaha's manual of their comparable YDSP-1 is a little better in my opinion.
Correct manual received and of good quality but the contents of the file for the Service Manual for the same monitor is for a 20" TV not the RGB Monitor.
Text excerpt from page 9 (click to view)
ohjauspaneeli electrolux 9
Merkkivalot Ohjelma käynnissä Syttyy, kun pesuohjelma asetetaan ja palaa pesuohjelman keston ajan. Sammuu, kun pesuohjelma päättyy. Ohjelman loppu Syttyy, kun pesuohjelma on päättynyt. Lisäksi merkkivalo ilmaisee seuraavia asioita: - vedenpehmentimen asetus, - huuhtelukirkasteen annostelun käyttöönotto/käytöstäpoisto, - koneen toimintahäiriöstä johtuva hälytys. 3 in 1 -toiminto Ilmaisee, että 3 in 1 -toiminto on otettu käyttöön/poistettu käytöstä (katso kohta �3 in 1 -toiminto�). Syttyy, kun erikoissuola on lopussa.
Suola
Huuhtelukirkaste
Syttyy, kun huuhtelukirkaste on lopussa.
Suolan ja huuhtelukirkasteen merkkivalot eivät pala koskaan pesuohjelman aikana, vaikka suola ja/tai huuhtelukirkaste olisi lopussa.
Ohjauspaneelin suolan merkkivalo voi palaa vielä 2-6 tuntia suolan lisäämisen jälkeen, mikäli astianpesukoneessa on virta päällä. Jos käytät suolaa, jonka liukenemisaika on pitempi, valo voi palaa pitempään. Tämä ei vaikuta astianpesukoneen toimintaan.