|
|
|
Categories
|
|
Information
|
|
Featured Product
|
|
|
 |
|
|
There are currently no product reviews.
 ;
A comprehensive Operating and Service Manual. All schematics are complete and easy to read. The PCB drawings and complete parts list are very helpful. I would definitely recommend this manual.
 ;
SCANNING OF HIGH QUALITY
VERY, VERY HIGH VELOCITY DOWNLOAD
VERY GOOD PRICE,
TRUE SATISFIED, THANKS
 ;
Genuine Toshiba owner's manual. Couldn't really ask for more. And written in understandable English in contrast to a few recent experiences I have had with manuals for other equipment other than Toshiba but made in China and written in "Chinglish"!
 ;
I purchased a vintage Sony mixer off eBay and within the hour was able to locate and purchase the manual for it.I mean really,where else can you find a manual for a product made in 1983!? It was easy to find and purchase/download the manual I needed.I will use this site again for other equipment I have! Great site!
 ;
manual de usuario perfecto y completo de buena calidad de impresion y muy detallado ideal !
INSTALLATIE
Om het komfoor in te bouwen moet er in het meubel een opening worden gemaakt met de afmetingen die zijn aangegeven in figuur 7. Bovendien moet er aan de volgende voorwaarden worden voldaan: de afstand tussen de onderkant van het komfoor en de bovenkant van de hoogste plank in het meubel moet minstens 30 mm bedragen. de afstand tussen het komfoor en een wand (muur, kast) aan de zijkant die hoger is dan het komfoor, moet minstens 100 mm zijn (fig. 7). de afstand tussen het komfoor en de achterwand moet minstens 35 mm zijn (fig. 7) als er een kast of afzuigkap boven het komfoor hangt, dan moet de afstand tussen het panrooster en de kast of afzuigkap minstens 650 mm zijn (zie fig. 8) als het komfoor niet in combinatie met een oven wordt geïnstalleerd, dan moet er een scheidingsplaat worden aangebracht tussen de bodem van het komfoor en het onderstaande meubel. als het komfoor boven een oven wordt geïnstalleerd, dan moet er een luchtspleet van minstens 30 mm tussen de twee toestellen worden opengelaten.
Fig. 8
650 mm
13
|
|
 |
> |
|