Home >> WHIRLPOOL >> GERC4120PQ1 Parts Catalog
 0 item(s) in your cart
WHIRLPOOL GERC4120PQ1
Parts Catalog
  • Download
  • PDF Format
  • Complete manual
  • Language: English
Description of WHIRLPOOL GERC4120PQ1 Parts Catalog
The manual is available in languages: English
Not yet ready
You must purchase it first
Customer Reviews
There are currently no product reviews.
Text excerpt from page 8 (click to view)
OPTIONAL PARTS (NOT INCLUDED)
Illus. No. Part No. Illus. No. Part No. Illus. No. Part No.
DESCRIPTION
DESCRIPTION
Following Parts Not Illustrated SPLICING WIRES��25FT. LENGTH
INSULATION
261514 Insulation, Fiberglass (1�1/2" x 24" x 120") 240132 Insulation, Fiberglass (2�1/2" x 22" x 120")
ANTI�TIP KIT
9757976 Anti�Tip Kit
WIRING HARNESS PARTS Following Parts Not Illustrated
PAINT, TOUCH�UP (1/2oz.)
72017 White 4392899 Biscuit 511873 White Porcelain (2 Oz.) 9759775 Harness, Wire (Cooktop Left) 9759773 Harness, Wire (Cooktop Right) 9759599 Harness, Wire (Console) 8273908 Harness, Wire (Warming Element) 9757939 Harness, Wire (Main) 9758192 Harness,Wire (Sensor/Dr Switch) 9756350 Power Cord 9756779 Strain Relief 9757290 19 Pin Cable 9756550 Harness, Bake Element (Hidden) 3196696 Clip, Harness 8523279 Wire, Ground 3196154 Screw 3196173 Screw, Ground
PAINT, PRESSURIZED SPRAY (12 oz.)
350930 4392901 285006 206922 White Biscuit Superior Black Primer (White)
PAINT, BULK (1 qt.)
799344 White (Uncut) 4392900 Biscuit (Uncut)
REFINISHING MATERIAL
799832 Kit, Porcelain Repair (White) 242756 Touch�Up Self�Clean(1/2 Pt) 261582 Grease
ACCESSORY PARTS
241430 Foil, Aluminum Oven (18" x 25�) 3184478 Cleaner, Glass