Home >> INFINITY >> KAPPA100.1DVC Owner's Manual
 0 item(s) in your cart
INFINITY KAPPA100.1DVC
Owner's Manual
  • Download
  • PDF Format
  • Complete manual
  • Language: English
Description of INFINITY KAPPA100.1DVC Owner's Manual
The manual is available in languages: English
Not yet ready
You must purchase it first
Customer Reviews
There are currently no product reviews.
Other Reviews
 AV-U8 AKAI Owner's Manual by Robert Gauthier;
 MV40 GRUNDIG Owner's Manual by vittorio gentili;
SCANNING OF HIGH QUALITY VERY, VERY HIGH VELOCITY DOWNLOAD VERY GOOD PRICE, TRUE SATISFIED, THANKS
 27WL56 TOSHIBA Owner's Manual by Michael Paul;
 MX-P21 SONY Owner's Manual by Chip Guesman;
 NSX999 AIWA Owner's Manual by jorge garcia;
manual de usuario perfecto y completo de buena calidad de impresion y muy detallado ideal !
Text excerpt from page 3 (click to view)
POWER-HANDLING LIMITATIONS
SPECIFICATIONS
Kappa 80.1w Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: Kappa 100.1se Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: Kappa 120.1se Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: 8" woofer 4 ohms 100W rms/400W peak 93dB 30Hz � 300Hz 4" (102mm) 7-3/16" (183mm) Kappa 100.1dvc Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: Kappa 120.1dvc Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter:
10" subwoofer 4 ohms 250W rms/1000W peak 93dB 25Hz � 250Hz 5-1/16" (129mm) 8-7/8" (226mm)
10" subwoofer 4 ohms per voice coil 250W rms/1000W peak 93dB 25Hz � 250Hz 5-1/16" (129mm) 8-7/8" (226mm)
12" subwoofer 4 ohms 300W rms/1200W peak 94dB 20Hz � 250Hz 5-13/16" (148mm) 10-13/16" (275mm)
12" subwoofer 4 ohms per voice coil 250W rms/1000W peak 94dB 25Hz � 250Hz 5-13/16" (148mm) 10-13/16" (275mm)