|
|
|
Categories
|
|
Information
|
|
Featured Product
|
|
|
 |
|
|
There are currently no product reviews.
 ;
Very good copy of Manual, clear and easy to print off, arrived very promptly and reasonably priced. Thanks, I will use you again
 ;
The service manual when downloaded and printed out was clear and easy to read. The manual is complete with the schematic diagram and technical data. I occasionally require a manual and now having registered with this company I shall order from them in the future.
 ;
Great manual, great price. I am very pleased with Owner-Manuals.com, quick service, fast communication. Will definitely use this site again.
 ;
Hello from Germany - thank you very much for the manual for my Sharp "Searcher" - the handling of your internet area is outstanding..Mike
 ;
I am very happy with the owner's manual. I bought a used Casio and was so relieved that I was able to get a hold of a owner's manual. It was very easy to download the manual and I had no problems with printing it. Thank you! Nancy Whalen
Mitä tehdä, jos �
Ongelma Keittoalueet eivät toimi. Uuni ei kuumene. Mahdollinen syy Korjaus Noudata kalusteeseen asennettavan keittotason käyttöohjetta Uunia ei ole kytketty toimintaan. Kellonaikaa ei ole asetettu. Tarvittavia säätöjä ei ole asetettu. Uunin virran turvakatkaisu on toiminut. Kytke uuni toimintaan. Aseta kellonaika. Tarkista säädöt. Katso kohta Virran turvakatkaisu
Sulaketaulun sulake on palanut (sula- Tarkista sulake. Jos sulake palaa kekotelo). useita kertoja, ota yhteys ammattitaitoiseen sähköasentajaan. Uunin valo ei toimi. Kellonajan näytössä näkyy F11 Uunin lamppu on palanut. Vaihda uunin lamppu. Paistolämpömittarilla on oikosulku, tai Sijoita paistolämpötilan tunnistilämpömittarin pistoke ei ole tiiviisti liit- men pistoke pistorasian rajoittimessä timeen saakka uunin sivuseinällä. Kytke laitteesta virta pois ja uudelleen päälle irrottamalla sulake sulaketaulusta tai sulaketaulussa olevalla suojakytkimellä. Jos virheilmoitus tulee uudelleen näkyviin, ota yhteys valtuutettuun huoltoliikkeeseen.
Aikanäytössä näkyy muu kuin joku Elektroniikkavika yllämainituista virhekoodeista.
Jos vikaa ei voi korjata yllä annettujen ohjeiden avulla, ota yhteys valtuutettuun huoltoliikkeeseen.
1 Varoitus! Laitteen korjaustyöt on jätettävä ai3 Takuu ei kata korjauskuluja, mikäli vika on aiheutunut virheellisestä käytöstä. 3 Laitteet, joissa on metallinen etuosa:
Koska laitteen etuosa on viileä, uunin luukun sisempään lasiruutuun saattaa muodostua joksikin aikaa höyryä, kun luukku avataan paistamisen aikana tai sen jälkeen. noastaan valtuutettujen huoltohenkilöiden tehtäväksi. Epäasianmukaiset korjaustyöt saattavat aiheuttaa vakavia vaaratilanteita.
49
|
|
 |
> |
|