Home >> PANASONIC >> SH-FX65TPX Service Manual
 0 item(s) in your cart
PANASONIC SH-FX65TPX
Service Manual
  • Contains Circuit Diagrams
  • Download
  • PDF Format
  • Complete manual
  • Language: English
Description of PANASONIC SH-FX65TPX Service Manual
The manual is available in languages: English
Not yet ready
You must purchase it first
Customer Reviews
There are currently no product reviews.
Other Reviews
 DEX-P9 PIONEER Service Manual by mike schanel;
downloaded next day , manual is very helpful , fast and easy
 28PT4406/58 PHILIPS Service Manual by Ivan Dorotovic;
 AAR1/L AKAI Service Manual by Darryl Moore;
 TXSV515PRO ONKYO Service Manual by Ulises Avila;
 AGMD835E PANASONIC Service Manual by anna proietti;
A good manual! fast service and good qualityi for pdf document. thanks!
Text excerpt from page 1 (click to view)
ORDER NO. MD0708023AE A6
Wireless System and Digital Transmitter
SH-FX65PX SE-FX65PX SH-FX65TPX SH-PT950PX
Colour
(K)..........Black Type (For SC-PT950PX-K)
Specification
I AMPLIFIER SECTION RMS output power Surround Ch Total RMS power FTC output power Surround Ch 34 W per channel (4 Ω), 120 Hz-20 kHz, 1 % THD Total FTC power I RF SECTION Wireless module Frequency range Number of channels I GENERAL Power supply Power consumption SH-FX65T SE-FX65 1.5 W 43 W AC 110-240 V, 50/60 Hz 2.400 to 2.4835 GHz 3 Notes: 1. Specifications are subject to change without notice. Mass and dimensions are approximate 2. Total harmonic distortion is measured by a digital spectrum analyzer Power supply: This model uses Switching Mode Power Supply (SMPS) Module for powering the receiver unit. It is replaceable as an assembly unit. 68 W 100 W per channel (4 Ω), 1 kHz, 10 % THD 200 W Mass SH-FX65T SE-FX65 Operating temperature range Operating humidity range Power consumption in off mode 0.02 kg (0.04 lbs) 0.655 kg (1.54 lbs) +5 °C to +35 °C (+41 °F to +95 °F) 5 % to 90 % RH (no condensation) approx. 0.3 W Dimensions (W x H x D) SH-FX65T SE-FX65 65 mm x 52 mm x 8.6 mm (2-9/16� x 2-1/16� x 11/32�) 165 mm x 90 mm x 164 mm (6-1/2� x 3-17/32� x 6-15/32�)